Jak wybierać drzewko do domu?

Wystrojona choinka w pokoju.Aby bożonarodzeniowa choinka była ozdobą naszego domu przez kilka tygodni, wybierzmy zdrowy, okazały egzemplarz. Zwróćmy uwagę na igły rośliny – powinny być intensywnie zielone i gęste.

Po zakupie zostawiamy roślinę na zewnątrz (jeśli na czas transportu była związana – rozwiązujemy ją).  Nie chowamy choinki w miejsce zadaszone, żeby nie ograniczać dostępu wody. W zasadzie nie ma potrzeby zabezpieczania donicy – jeśli temperatury utrzymują się w okolicy 0 st. C, korzenie nie przemarzną.

Czerwono-zielone bombki jako ozdoby na choinkę.Jeśli choinka ma stać w stojaku wypełnionym wodą, przed wstawieniem do niego drzewka dobrze jest skrócić jego pień o ok. 3 cm i umieścić roślinę w pojemniku z ciepłą wodą. Zabieg ten sprawi, że choinka lepiej będzie pobierać wodę.Zanim wniesiemy choinkę do domu, umieśćmy ją na ok. godzinę w chłodnym pomieszczeniu.

Docelowo drzewko powinno znajdować się w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 20 stopni. Nie powinno też stać w pobliżu kaloryfera.